Diyarbakır 2 Şubesi

4. OLAĞAN KONGRESİ SEÇİM SÜREÇLERİ

Ülkemizde özgürlük alanlarının genişletilmesi, eğitim çalışanlarının mali, sosyal, özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele veren, üyelerinin mesleki gelişimine her zaman önem ve destek veren, eğitimin niteliğinin artırılması için çaba gösteren, eğitim çalışanlarının toplu sözleşme masasındaki temsilcisi Eğitim-Bir-Sen’de şube olağan genel kurul süreci başladı.

Genel Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda 1 Eylül 2022 tarihinde başlayacak seçim süreci, 15-31 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek şube olağan genel kurulları ve genel kurul delege seçimleriyle devam edecek.

Eğitim-Bir-Sen’in Türkiye geneli seçim takvimi şu şekilde işleyecek:

-1-3 Eylül 2022 tarihleri arasında şube delege seçim duyuruları yapılacak.

-6-13 Eylül 2022 tarihleri arasında şube delege adaylığı başvuruları alınacak.

-25 Eylül-2 Ekim 2022 tarihleri arasında şube delege seçimi yapılacak.

-Şube genel kurul tarihinden en az 15 (on beş) gün öncesine kadar şube yönetimlerince olağan genel kurula ilişkin şube yönetim kurulu kararı alınarak, genel kurul ilanı ve gündem, şube web sayfası ile hizmet binasında askıya çıkarılacak.

-Şube olağan genel kurulları ve sendika (üst kurul) genel kurul delege seçimleri, 15-31 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

-12-27 Kasım 2022 tarihleri arasında temsilcilik seçimleri yapılacak.

Üyelerimiz, seçim sürecini ilgili şubelerimizin web sayfalarından takip edebilirler.

Eğitim-Bir-Sen olarak, seçim sürecinin üyelerimize, sendikamıza, eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyoruz.

DİYARBAKIR 2 NOLU ŞUBE KARARLARI VE LİSTELER AŞAĞIDAKİ LİNKTE VERİLMİŞTİR.

Şube Kararları ve Seçim listeleri